Partneři

spolupráce s obchodem Golfprovšechny.cz

Koupě golfového vybavení

Golf se stává čím dál populárnější sportovní aktivitou. O tom ostatně svědčí i velký počet hřišť, kam se za ním můžete vydat. Jedním z nich je i malebné prostředí rodiště světoznámého hudebního skladatele Leoše Janáčka. Právě zde se totiž nachází 11-jamkové golfové hřiště, kde se můžete kochat nádhernými výhledy na zříceninu hradu Hukvaldy. Svou koncepcí se hodí jak pro začínající, tak i pokročilé golfisty. Nechybí zde klubovna, malý golf shop, půjčovna golfového vybavení či golfová školička pro děti. Využít zde můžete také služeb golfových trenérů.

Pokud s golfem teprve začínáte, lze si golfové vybavení pouze zapůjčit. Budete-li ale chtít hrát pravidelněji, pořiďte si raději vlastní. Pokud se toužíte golfu věnovat, pak se rozhodně vyplatí investovat do setu holí, které něco vydrží. Kompletní golfový set je nejjednodušší a zároveň i nejlepší možností v začátcích golfu.  Vyjde vás finančně výhodněji, než kdybyste kupovali hole jednotlivě. Vše je navíc prakticky umístěno v golfovém bagu, do něhož se kromě základní výbavy a dalších golfových doplňků vejde třeba i golfové oblečení nebo drobné občerstvení. Poskytují totiž dostatek úložného prostoru a spoustu přihrádek pro ukládání nejrůznějších věcí. Rozmyslete si, jestli upřednostníte bag na nošení, jehož součástí jsou také nožičky pro postavení na zem, nebo zvolíte raději bag na vozík, který nabízí více úložného místa – hodí se tak pro náročnější golfisty, kteří potřebují mít všechno hezky u sebe, aby je nemohlo nic překvapit a užili si tak ničím nerušenou hru. Do nutného vybavení patří ještě golfové míčky, bez kterých si nezahrajete. Udělejte si jich tedy pořádnou zásobu, vybírat můžete z různých variant s fyzicky odlišnými parametry. Užitečná jsou také golfová týčka, která vám dodají jistotu při prvním odpalu na jamce.

Jako začátečník oceníte golfovou rukavici, která vás ochrání před mozoly a pomůže vám pevně udržet hůl. S golfem je spjatá také určitá etiketa v oblasti oblékání. Nemusíte si ale hned kupovat značkové golfové oblečení. Do kvalitní golfové obuvi byste však měli investovat, pokud chcete na hřišti skutečně obstát. Nejen, že zabrání uklouznutí a pádu, ale zajistí vám vhodný postoj a dostatečné zapření v jakémkoli terénu. Jakmile máte vybráno, můžete směle vykročit vstříc novým golfovým dobrodružstvím.

Kontaktní informace

Golfový Klub Hukvaldy, o.s.
Horní Sklenov 85
Hukvaldy
739 46
Česká republika
IČ:
22904212
DIČ
GPS: N 49,617711, E 18,215105
Počasí

Image